درایور DC موتور قدرت
جمعه ۰۴ تير ۱۳۹۵
0 نظر
4357 بازدید

امروزه در صنعت و در بسیاری از وسایل خانگی کنترل دور موتور مورد استفاده میگردد. از جمله می توان به کاربردهای کنترل گرهای دور موتور، به موارد زیر اشاره کرد:

 

1) وسایل خانگی:

کنترل گرهای دور موتور در وسایل شخصی خانگی، در کاربردهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال، پنکه های دیواری یا پنکه تهویه حمام که توسط کلیدی کنترل می شوند.

2) وسایل اداری و درمانی:

در این دسته دستگاه های بسیاری را می توان مثال زد. مداد تراش های برقی در ادارات، دستگاه هایفکس، کامپیوترها یا دستگاه های کپی و ... سیستم کاری این کنترل گرها بسیار پیچیده بوده و حتی در مورد وسایل درمانی پیچیده تر نیز می شود. مثلاً کنترل دور موتور داخل هاردیسک کامپیوتر را در نظر بگیرید.

3) کاربردهای تجاری:

ساختمان های تجاری دارای سیستم تهویه بزرگتر و مجهزتری نسبت به موارد مشابه در منازل شخصی دارند. همچنین می توان در این دسته موتورها برای آسانسورها، پله های برقی و موارد مشابه را نام برد.

4) کاربردهای صنعتی:

بسیاری از صنایع وابسته به موتورها و کنترل دور موتور آن ها می باشند. موتورهای کوچک DC تا موتورهای بزرگ صنعتی، یا موتورهای استفاده شده در خطوط مترو همچنین در صنعت ممکن است یک کنترل گر عمل کنترل بیش از یک موتور را به طور همزمان برعهده داشته باشد.

5) در وسایل نقلیه:

تمام وسایل نقلیه از جمله، خودروها، هواپیماها،دستگاه آلات کشاورزی، همه و همه ممکن است دارای موتور برای انجام کارهای گوناگونی باشند.

6) ابزار قدرت:

وسایل قدرتی همانند دریل ها، اره ها، چرخ سمباده ها که توسط کاربر خانگی استفاده می شوند. تمام وسایل قدرتی قابل حمل یا ثابت دارای معمولاً همراه با کنترل گرهای سرعت این موتورها نیز می باشند.

 

درایور ارائه شده توسط تیم دیجیتال الکترونیک دارای قابلیت اطمینان پذیری بالای جهت کنترل انواع DC موتورهای توان بالا تا 1.7KW  دارا می باشد. در این سیستم توسط یک ولوم می توان به راحتی سرعت انتخابی برای موتور را تنظیم نمود. همچنین برای کنترل جهت حرکت موتور از دو شاسی تعبیه شده برای این کار می توان استفاده کرد؛ تا زمانیکه کاربر هر یک از شاسی ها را فشار دهد موتور در جهت دلخواه به حرکت در می آید و چنانچه شاسی مذبور را رها کند موتور بطور کاملا کنترل شده و امن ترمز میکند.

 

در این سیستم برای کنترل جهت حرکت موتور از یک ریموت با بورد حدود 100 متر در فضای باز می توان استفاده کرد و بدین ترتیب نیازی به قرار گرفتن کاربر کنار سیستم نمی باشد، و توسط ریموت می توان جهت حرکت موتور را کنترل نمود. لازم به ذکر است که اولویت کنترل با شاسی های تعبیه شده بر روی خود سیستم می باشد، بدین معنا اگر دو کاربر بطور همزمان یکی توسط ریموت و دیگری توسط شاسی های روی دستگاه موتور را در جهت دلخواه حرکت دهند اولویت با کاربری است که توسط شاسی های تعبیه شده روی دستگاه موتور را در جهت دلخواه حرکت می دهد. همچنین اگر دو شاسی کنترل جهت حرکت موتور بطور همزمان فشرده شوند موتور هیچ حرکتی نخواهد کرد.

 

در این سیستم تمامی اصول ایمنی و صنعتی که بایستی جهت کنترل DC موتورها از لحاظ راه اندازی اولیه و کنترل شتاب حرکتی مناسب که برای راه اندازی آنها لازم است، رعایت شده.

 

یکی از کاربردهایی عملی و صنعتی که از این سیستم شده است کنترل و راه اندازی موتور توان بالا ساخته شرکت BMW ، که جهت یک بالابر تجهیزات جوشکاری تا ارتفاع 70 متری از سطح زمین مورد استفاده قرار گرفته است و این محصول کاملا بصورت صنعتی مورد آزمایش قرار گرفته و هم اکنون تعدادی زیادی از این درایور در صنعت سازنده گان آسانسور کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

 

لازم به ذکر است که این درایور قابلیت ارتقا به توانهای بالاتر(ولتاژ و جریان بالاتر) را بنا به درخواست مصرف کننده، دارا می باشد.

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 

جدیدترین محصولات :

عملکرد ما :

 • طراحی سخت افزار

   

   

  طراحی و ساخت و تولید انواع سیستمهای اتوماسیون صنعتی و انواع پروژه های مبتنی بر بوردهای هوشمند الکترونیکی و همچنین انواع ماژولها و بوردهای واسط تصویر، شبکه، صدا و...

 • طراحی نرم افزار

   

   

  طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزارهای مبتنی بر تصویر (پردازش تصویر) و همچنین مبتنی بر وب و ویندوز...

 • خط تولید و مونتاژ

   

   

  گروه دیجیتال الکترونیک با توجه به خط تولید و افراد متخصصی  که در این زمینه دارد میتواند مونتاژ قطعات را در انواع بوردهای الکترونیکی با تیراژهای مختلف و با کیفیت بالا به انجام برساند.

 • پشتیبانی کامل و دائم

   

   

  از آنجا که گروه دیجیتال الکترونیک خود طراح و سازنده انواع محصولات و پروژه های نرم‌افزاری سخت‌افزاری است، توانسته پشتيباني کامل و دائمی را بطور نامحدود داشته باشد.